| Dyana321 a întrebat:

Ce sa fac sa-mi inving emotiile? Cand intru pe scena mi se pune vocea in gat si nu mai pot cantasad Va rog ajutati-ma! Ce sa fac? La un concurs de muzica inainte sa intru pe scena mi-a venit menstruatia, ca o hemoragiesad Ce ma fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Si eu am aceeasi problemasad.Imi place sa cant foarte foarte mult.Pot canta in fata prietenilor si toti raman masca, pot canta instantaneu(cand ma apuca si ma simt foarte bine).
Dar cand trebuie sa cant pe scena...sad mai ales in fata unui juriu, intr-un pas decisiv ma apuca emotiile de nu mai pot canta cum trebuie!
Eu iti propun 2 variante ca la mine au mersbig grin
Sa bei putin alcool inainte. Sau sa iei de la farmacie pastile impotriva emotiilor(cred ca acum se dau si fara prescriptie).
Multi artisti se drogheaza inainte de un concert sa poata da maximul posibil, sa fie ei, si sa aiba multa multa imaginatie si dezinvoltura>
Succes!

4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

As vrea sa aud si eu cum canti:D.
Uite asa cant eu:D :
http://www.youtube.com/watch?v=Dz52BxpKjKY

| Dyana321 explică (pentru SaveTheNature):

Multumesc tuturor pentru. sfaturi! Naturalpronatura am sa incerc si ce ai zis tuwinking Desi mi se pare putin ciudat, dar daca asta e arta laughing Am pe 23 decembrie concert si voi canta melodii in trupa si solo.Am emotii, dar ce sa fac! laughing De cantat cant foarte frumos. happy

P.S.: Am 11 ani. Pup! kiss

| Undercover10 a răspuns:

Buna! Totul porneste de la psihic, trebuie doar sa gandesti pozitiv.De ce canti? Ca sa impartasesti lumii bucuria muzicii! happyE pacat sa iti pui tu insati o bariera in calea talentului.Gandeste-te ca nu oricine poate face ce faci tu, deci intra pe scena sigura pe tine! Vei reusi!happy

| d3vilfoca96 a răspuns:

In primul rand Buna!, incearca sa te controlezi zi in mintea ta,, Sunte cea mai buna nimeni nu ma poate intrece", si eu am avut probleme de genul asta si asa am facut. Se pare ca la mine a mers. Iti urez mult noroc.