| firemonkey a întrebat:

Ce face Skrillex pe scena mai exact? Pune melodii sau le "canta" in momentul acela? Si daca doar le pune ce face pe scena mai exact.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Skrillex își produce aproape toată muzica într-un software numit „Ableton Live", iar din unele interviuri reiese că ar folosi „Native Instruments Massive" pentru sintetizarea sunetului.
Ca să înțelegi mai bine, Ableton îi permite producătorului să aranjeze și să compună muzică, apoi să taie și să repete anumite secțiuni ale cântecului, pe care le poate amesteca la rândul lor, melodia ieșind diferit de câte ori vrea artistul.
Concret, într-un show live, Skrillex face câte puțin din tot ce ai spus tu mai sus. Într-adevăr, are niște melodii strandard în prealabil, pe care le jonglează cum i se năzărește în momentul respectiv, pentru a face publicul să se simtă bine.
Sunt anumite site-uri, gen http://www.dubstepforum.com/viewtopic.php?f=8&t=159713 care te ajută să realizezi că artiștii nu „apasă un buton și iese muzică" cum se spune prin popor.
All in all, „You have technicians here making noise. No one is a musician. They're not artists because nobody can play the guitar!"
Seară faină.

4 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Miscă nişte discuri şi scoate sunete de blendere zdrobite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune melodii...

| Nucreeed a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.youtube.com/watch?v=jN1JD0069jE

Ti se pare ca pune doar melodia?=))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nucreeed):

Prietena mea: fan Skrillex!
A fost dezamagita cand a aflat adevarul din culise!