| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ce schimbari aduce fumatul? M-am lasat de ceva timp si sunt curios daca m-as reapuca mi-ar scadea rezistenta la efort? Mi s-ar schimba cu timpul vocea? Vreau sa stiu deoarece ca sa imi mentin silueta fac sport si sa stiu daca pe viitor as fuma si as putea sa ma mentin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil că da.

Oricum, felicitări dacă te-ai lăsat

| LPCTSTR a răspuns:

Just google it!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cu siguranta ti-ar scadea din nou rezistenta.

| ziftode a răspuns:

Zice ca se duce unul la magazin si vede ca pe pachetul de tigari mai nou acum scrie: "fumatul duce la impotenta", asa ca o intreaba pe vanzatoare: aveti tigari cu "fumatul dauneaza grav sanatatii"?

tie care ti-ar place mai mult? CA PRACTIC, ASTA INTREBI!

| Teffan a răspuns:

In primul rand oboseala. Fumatul cu sportul nu se pupa.Ori faci una, ori faci alta.

| zeuspebepeee a răspuns:

Fumatul duce la: Dependenta, obosire (vei obosii foarte usor), sa nu mai spun ca vei incepe sa tusesti in ultimul hal, si pe langa asta poti primii diferite boli datorita tutunului, daca nu stiai tigara este un drog, drogurile au si parti bune si parti rele, partea buna la tigari este ca te calmeaza dar partile rele ti le-am spus mai sus, dupa parerea mea ar fi mai bine daca te-ai lasa, sau daca chiar nu poti macar 1 tigara pe zi, sa nu ajungi sa consumi 3-4-5 tigari pe zi ca va fi foarte rau pentru tine mai ales ca practici sport.