| anonim_4396 a întrebat:

ce se intampla cu mine?
Cand stau mult pe net ma doare capu si incep sa imi lacrimeze ochii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Yourtruelove a răspuns:

Hmm... dupa cum spui, cred ca de la calculator, incepi sa ai probleme cu vederea. Ar trebui sa te duci la un doctor oftalmolog. :* Sau poate stai prea mult si nu e prea bine sa stai mult in fata monitorului sau prea aproape de el. Funda?

| Adrianetc a răspuns:

Este de vina monitorul, el este vechi si tu stai prea aproape de el, daca nu vrei sa porti ochelari rareste timpul la calculator sau i-ati monitor cu plasma dinacela subtire sunt mult mai folositoare si au grafica mai buna, funda big grin

| Rockărița a răspuns:

Pai cred ca esti sensibila.eu nu patesc asa.

| Adita_8424 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. E normal, stai linistita!

| rose222 a răspuns:

Inseamna ca nu esti obisnuit sa stai chiar mult pe net si ca esti putin mai sensibil.