| Xonia a întrebat:

Cred ca as avea nevoie de ochelari de vedere. Oricum maine voi face o programare la medic, dar pana atunci, va intreb pe voi:d
Pe mine cateodata cand stau la calculator ma doare capu, sau cand stau la televizor imi lacrimeaza ochii(cateodata)
Si capu ma doare si cand citesc mult si repede.Credeti ca as avea nevoie de ochelari de vedere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie exact, am patit si eu in tinerete, m-a durut capul din cauza cititului dar n-am avut nevoie imediat de ochelari, decat peste cca 20 ani. O sa stii dupa consult. Sanatate si numai bine!

| Didii29 a răspuns:

Am un vecin la care i s-a intamplat exact la fel! si el acum poarta ochelari. daca esti ca el vei avea nevoie de ei 2 lunibig grin funda?batting eyelashes

| Alexandra50 a răspuns:

Eu cred ca ai avea nevoie.