| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand eu stau la calculator alteori mi se mai intampla sa imi lacrimeze ochii? Cand imi lacrimeaza nu ma mai uit la ecran vreun 1 minut. De ce imi lacrimeaza? Si ce pot face ca sa nu imi mai lacrimeze? Funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DjLayla a răspuns:

Poarta ochelari ca si la o prietena i se intampla asta si i se fac rosi ca la un liliak turbatlaughing sau du-te la doctor de ochi special o sa-ti spuna el ce ai big grin Funda?big grin

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

ORL nu se ocupa cu ochii. Ramura aia din medicina se numeste oftalmologie. Asa ca sa stiti si voi.

| DjLayla a răspuns:

Sau la ORLbig grin

| IonutBaa99 a răspuns:

Pai daca stai mult la pc incep sa te doara ochii... Iar ca sfat du-te la un control ORL