| Ionicaestecher123 a întrebat:

Bună
Ce tipuri de cicatrici nu sunt permanente, ceea ce înseamnă că puteți scăpa de ele definitiv cu sau fără intervenție chirurgicală?
Cicatricile de la zgârieturi de cuțit, pisică, sârmă sunt permanente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de marime. Ele ies in evidenta cand te bronzezi vara.

| Ionicaestecher123 explică (pentru darrio2007):

Cea de pe degetul din mijloc e pe partea dreapta cum te uiți de sus fix la mijlocul lui și a stricat acea textura a degetului
( Finger wrinkle ) poți căuta pe google cauzata prin coliziune cu un bloc de BCA.
Caracteristici:
Culoarea roșiatică
Umpic aprofundată in piele 1, 5 MM cam așa
Textura stricată ce-a ce me enervează cel mai mult
Dimetru cat un bob de strugure
Vizibilă în culoarea Soarelui
Ce operație m-ar ajuta in legătură cu asta daca exista și dacă este posibil sa scap de ele și să am pielea de dinaintea acestor cicatici.

| gabicoo a răspuns:

Alea care le faci cu carioca!

| Ionicaestecher123 explică (pentru gabicoo):

Pe care, va rog frumos