| KatyKat a întrebat:

ce trebuie sa fac ca sa am o spinare dreapta, ca meereu stau cocosata, nu mai stiu ce sa fac, plizz ajutor mersi! si sigur ca funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Sti ce iti recomand...am avut aceeasi problema:incearca sa mergi foarte mult prin casa la inceput in urmatorul fel...nu te gandi sa indrepti spatele mai intai scoate pieptul in fata si mergi asa cat poti tu de mult cand vezi ca ajungi iar sa mergi mai aplecata iti vei aminti si scoti iar pieptul eu am facut chestia asta prin centrul orasului ma uitam prin vitrine la reflexie cand vedeam ca ma aplec iar ma indreptam si acum nu mai am probleme

5 răspunsuri:
| KatyKat explică:

Am 14 ani, ceva ce pot face acasa, nu sa cumpar, alooooooooo

| sonia_3318 a răspuns:

Buna, stiu ca suna ciudat dar incearca s-a dormi pe un plan drept s-au direct pe jos
fa exerciti pentru coloana si daca ai un buget mai mare poti sa iti cumperi saltea ortopedica love struck

| Rj a răspuns:

Exista ceva "hamuri" speciale. Se prind cu scai si stai cu el cateva ore pe zi si ti se indreapta incet, incet. Acel ham nu te lasa sa stai cocosata. Nu stiu din ce oras esti, intreaba medicul de familie, sigur cunoaste un loc unde se fac astfel de hamuri. Si eu am si e foarte folositor.

| Rj a răspuns:

Vroiam doar sa te ajut, nu aveam de unde sa stiu ca ai 14 ani. Si nu ai mentionat ca vrei sa faci ceva acasa. Daca vrei sa te vindeci complet trebuie sa te gandesti si la alte solutii, nu doar ce poti face tu singura. O zi buna.

| liljhon a răspuns:

Poti sa incerci sa dormi pe un pat drept si fara perina