| iulia_2767 a întrebat:

Sunt putn cocosata PUTIN, ce as putea sa fac pentru a sta dreapta? mersi fundita :8

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Si eu am avut problema asta, am fost la un consult de specialitate si mi s-a recomandat sa port un "ham" de corectare. hamul este din material textil gros, intarit cu "balene". este ca un fel de corset care se strange si, datorita rigiditatii, iti tine spatele in pozitie dreapta. iti dau niste link-uri ca sa te documentezi, ok?

http://www.ortotech.ro/produse.php?categorie=2&subcategorie=5

pe acest site vei gasi mai multe tipuri de produse, unele din plastic dur, celelalte din material textil. orienteaza-te care ar fi cel mai adecvat produs pentru starea ta iar daca esti nedumerita, cere ajutorul unui medic care te va indruma spre alegerea potrivita. succes :D

4 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Iti trebuie multa vointa.Stai dreapta la ore.

| Bianka a răspuns:

Daca e putin nu e nicio problema.
Atunci cand vezi ca stai cocosata te corectezi singura si stai dreapta, pana la urma sa te corectezi o sa devina o obisnuinta si nu o sa mai ai problemebig grin

| Laviniaa30 a răspuns:

In fiecare zi plimba-te prin casa cu coada maturii pusa intre coate. Asa am resuit si eu sa ma indrept pentru ca eram foarte cocosata I don't want to see. Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să faci 5 zile pe săptămână gimnastică pentru întărirea muşchilor trunchiului, mai ales ai spatelui si ai cefei. Întreabă: profesorul de educaţie fizică sau un specialist în cfm - cultură fizică medicală, nu de sală obişnuită, de cartier, ci de pe la un spital de specialitate. Eventual mergi la un medic ortoped înainte de asta.
Şi fă-mi şi mie o vizită pe lecturirecenzate.ro. O să-ţi placă!