| anonim_4396 a întrebat:

cine a facut avort la spitalul din pucioasa jud dambovita. imi poate spune si mie cat costa un avort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ca informaţie orientativă, un avort costă între 500-1000 lei, în funcţie de tipul avortului şi de cabinet.

Pentru detalii suplimentare vezi linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

http://www.mifegyne.ro/

http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=3287

http://www.gynecoland.ro/articles/Avortul

Toate cele bune.

| DNSK a răspuns:

Dumnezeu sa aiba mila de voi..de toate.

nu-mi pasa pentru cine te interesezi. ma lasa rece

| Liviu a răspuns (pentru DNSK):

Adu niste dovezi in legatura cu 'dumnezau' tau sunt tare curios big grin

| DNSK a răspuns (pentru Liviu):

Acum ne certam pe baza existentei Lui? mai bine ma pun sa citesc o carte, copilu. nu stiu in ce mediu ai fost tu crescut, dar..nu faci bine ce faci. deci..seara placuta in continuare

| Liviu a răspuns (pentru DNSK):

Ok copilu, eu doar voiam sa vorbim civilizat si ca 2 oameni maturi,respectos,fara jigniri, eu doar te-am intrebat.
Spor la citit, ai o bere de la mine, asta daca esti major, si iti mai dau si 2 fetite big grin
P.S sa stingi lumina cand faci dus, sa nu te vada el laughing

| DNSK a răspuns (pentru Liviu):

Smecher esti tu. pacat ca tine smecheria pana inchizi calculatorul.

si da, sunt cu siguranta mai mare ca tine, berea o beau din banii mei

| Liviu a răspuns (pentru DNSK):

Dragut,ce insinuezi? crezi ca numai tu lucrezi? si eu mi-am luat multe din salariu,dar ce legatura are asta cu ce vorbim baza are subiectul? daca tu alegi sa mergi pe un drum pavat cu... legende, gen scufita rosie e problema ta.
Nu sunt 'smecher' si... cat despre inchis pc-ul, se inchide automat happy dar. ce legatura are asta cu ce vorbim noi?
RESPECT faptul ca tu crezi in nu stiu ce legenda, si nu stiu ce zeu, semi zeu si dumnezeu.
RESPECTA faptul ca eu nu cred in aceste superstiti
Daca tot spui ca ai o varsta, da dovada de maturitate

| DNSK a răspuns (pentru Liviu):

Asta si fac/facut. adica te las in lumea ta. incearca sa te abtii sa-mi mai scrii.

ti-ai luat din salariul parintilor tai multe, cand tu nu-mi intelegi subintelesul cuvintelor. lasa asa ca e bine. iesi la aer, e frumos si o sa-ti placa