| Licuriciii a întrebat:

cine are solutii pentru a scapa de niste probleme interminabile cu parul meu: CRESTE EXTREM DE GREU! oricat l-as lasa sa creasca parca sta, in loc de 1 cm pe luna creste 1 la 2, 3 luni, este foarte rar si fara volum, am varfurile despicate dar nu mai vreau sa il tund, poate aveti alte solutii sa le refac, SE INGRASA FOARTE REPEDE, il spal la 2 zile si m-am cam saturat, daca nu fac asta parca e dat cu ulei angry Deci.solutii pentru crestere usoara, volum, varfuri despicate, ingrasare lentahee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Ia pastile de Gincobiloba, calciu si vitamina C, de asemenea foloseste ulei de ricin si tunde varfurile odata la 3 luni. Daca nu le tunzi parul se va concentra sa repare varfurile nu sa creasca.

| Cella a răspuns:

Pentru crestere poti folosi uleiul de ricin se aplica la radacina parului il poti cumpara de la farmacie in jurul la 5lei sticluta.pentru volum cat si varfuri despicate poti cumpara un sampon special pentru asa ceva deasemena poti opta si pentru o masaca de par luata cin comert sau facuta chiar cu manutele tale.

:X

| alabala_4392 a răspuns:

Cu ingrasarea parului aveam si eu problema; in zilele in care stai mai mult prin casa nu-l spala; prinde-l si lasa-l asa si incet incet ii va trece.Cat despre cresterea parului aici e mai greu caci in mare parte este determinata genetic deci nu poti face mare lucru.

| KIdda_6499 a răspuns:

Varfurile despicate n'ai ce sa faci decat sa le tai foarte putin. Si eu am avut probleme cu cresterea grea si cu ingrasarea rapida.
Cand te speli pe cap alege un sampon special pentru parul gras.Nu este bine sa speli parul la 2 zile. Adiak de cate ori te speli pe cap pe saptamana? De 4? maxim de 3 ori.
Crste greu? Atucni cand te speli pe cap maseaza scalpul de la gat spre frunte. Incearca sa mananci cat mai sanatos. Indicat ar fi sa consumi cat mai multe alimente bogate in vitamina A, B, C si E, responsabile cu refacerea tesuturilor si esentiale pentru cresterea parului.
Pentru volum. poate te duci la coafor sai dea o alta forma probabil ca parul tau nu are forma si atunci cand ii dai uan crste mai repede si are mai mult volumwinking
Sper ca te'am ajutat si baafta :*
Funda?