| Instagrama a întrebat:

cine imi recomanda un site pentru niste lentile colorate? sunt bruneta, cu ochii negri si as vrea unele albastre...sau verzi? care merg mai bine? si apropo poti dormi cu ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lisiele a răspuns:

Bruneta merge si cu ochi verzi si albastri.Alege care iti place mai mult.Nu poti dormi cu ele.Seara trebuie sa le scoti si sa le speli cu un lichid special care vine odata cu lentilele.(din cate stiu eu nu e foarte bine sa le porti continuu)

| nicols a răspuns:

Buna, Uite eu imi cumpar de aici lentile colorate si cu dioptrie si fara http://medlens.ro/ro/17-lentile-colorate. Trebuie sa iei lentile cu putere de acoperire a irisului de culoare inchisa. Lentilele colorate sunt, de regula, lunare ( deci se inlocuiesc dupa 30 de purtari ) si nu poti dormi cu ele. Sper sa-ti fie de folos informatia!