| anonim_4396 a întrebat:

cine imi spune si mie cate kg trebuie sa am la o inaltime de 1.70 (precizez ca am 24 ani)Va rog numai cine cunoaste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Daca esti baiat, cam 70 de kg. Daca esti fata, 55 ar fi super ok. La 60 deja se vede happy

6 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Depinde acum cum vrei sa arati. Daca esti fata poti avea intre 50 si 60kg, iar daca esti baiat poti avea 65-75 kg si nu va fi o problema pentru aspectul fizic.

| ZvT a răspuns:

| cal3star a răspuns:

Fata = 60-70
Baiat = 65-75

Depinde cum vrei sa arati. Eu recomand sa fi cat mai subtire, dar nici prea slaba.

| aLiaLi a răspuns (pentru cal3star):

Scuza-ma, dar o fata la 1.70 de 60 de kg e destul de mult happy

| anonima20 a răspuns (pentru aLiaLi):

Ba nu.la inaltimea asta adica la 1.70m e normal sa ai 60 kg.si ma refer la o fata.winking

| ChloeS a răspuns:

Eu am 1.70 si greutatea ideala pentru inaltimea asta este 63. Ma rog eu am 59 acum, dar la 63 este foarte binehappy. Crede-ma. Acum depinde si de forma corpului tau.