| Sunciel a întrebat:

Credeti ca un canin pozitionat in partea cea mai de sus a maxilarului, stramb si iesit foarte mult in afara, poate fi "reparat" din punct de vedere estetic prin alte metode decat aparatul dentar? Fatetarea ar putea fi o posibilitate? Ce alte metode mai exista? Astept cat mai multe raspunsuri, multumesc anticipat. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Nu se poate decat cu aparat dentar deplasa dintii. Fatete dupa aceea pentru partea estetica dar trebuie facuti toti.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Poti sa il scoti si sa pui implant
dar ar trebui sa urasti SERIOS aparatul dentar, si sa ai o tona de bani pentru implant (cel putin vreo 800eu)

| NH4OH a răspuns:

Și eu am aceeași problemă, însă îmi voi pune aparat dentar pentru poziționare perfectă. Apoi specialistul mi-a spus că îmi va "poliza" ușor din partea ascuțită de jos, apoi va acoperi cu o soluție.
Nu vreau fațete, îmi vreau dinții cât de poate d naturali " ai mei " și asta îmi va face mie. Acum dacă tu preferi fațetele, va trebui să dai bani și pentru cei de lângă.