| IULYAN_6598 a întrebat:

Cum as putea da burta si sanii jos? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

E prea grea intrebarea asa, in forma pe care o pui. Contorizeaza tot ce mananci, se gasesc situir in care iti poti tine un jurnal si vezi cate calorii mananaci pe zi. Apoi reduci consumul la valoarea care se potriveste constitutiei tale. Ce mananci in plus trebui sa consumi. prin miscare si exercitii. Daca echilibrezi in felul asta + echilibrare tipuri de alimente = slabesti, daca nu, nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Pinkyyy;x a răspuns:

Pai ca sa slabesti ca sa spunem asa.
ar trebui sa alergi de cateva ori pe zi
sa mananci mai sanatos
sa nu mananci dupa ora 6-8.
decat cateva fructe sau ceva care sa nu iti vina greu la stomac
sa faci cateva exercitii simple in fiecare zi
sa bei multa apa
...si cam atat
cat despre sani? nu stiu ce sa comenteztongue
aicii chiar nu ma priceptongue
sper ca ti-am fost
macar un pic de ajutor.

| buybooks a răspuns:

Mancare sanatoasa: carne slaba (putina!), legume, fructe. Evita complet dulciurile. Activitate fizica multa, insa nu de intensitate mare. Daca te epuizezi nu rezolvi nimic. Plus rabdare, un target de 1 kg pe saptamana e intelept.
Incearca diata Montignac: http://www.buybooks.ro/manancadeplacerementine-teinform.html

| buybooks a răspuns:

In plus iti recomand sa-ti dai sanii jos doar daca esti barbat. Daca esti fata, lasa-i, ca-s buni. big grin

| Jonathan a răspuns:

Pai le tai si o sa fie jos, cum adica? Cred ca toata lumea stie ca pentru a scapa de surplusurile de grasime trebuie sa ai activitate fizica. Du-te la sala, alearga 30 de minute pe zi, ai putea sa faci abdomene si alte exercitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu drujbarolling on the floor)

| mihaela_8362 a răspuns:

Deci pentru burta :Sa nu mai mananci dupa 7 eventual dupa 6 daca poti, reduci grasimile, multe fructe, legume, apa, abdomene seara cel putin 50 happy [ daca ai timp mai poti alerga scarile, daca stai la bloc de 4 ori pe zi ] se vor vedea rezultate rapid, dar sa te tii de ele. Pt sani thinking Habar n`am. banuiesc ca tot prin sport, mai exact alergari credbig grin. Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor! happy