| Sportfreak a întrebat:

cum calculez cate proteine, grasimi si carbohidrati mananc pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Http://calorii.oneden.com/

scrie acolo fiecare aliment

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai te uiti pe eticheta si vezi in general legumele, fructele, tot cei facut din faina, porumb e carbo, carnea e mai mult proteine si grasimi, untul, slanina =grasimi
dar nu asta conteaza ca totul = calorii, dar e bine sa mancam sanatos din toate
dimineata un snitel de pui
dupa masa un snitel de pui + legume
seara carbo
si in timpul zilei fructe

| Sportfreak explică (pentru RAY):

Acum depinde, eu inainte de sala mananc carbo si dupa sala carne, si intre ore un ou sau asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru Sportfreak):

Asa si trebuie sa faci, carbo inseamna energie esentiala intr-un antrenament, mereu recomand proteine ca tine de foame ca na putina lume face sport macar daca le taie pofta de mancare slabesc

| Sportfreak explică (pentru RAY):

M ai salvat, multumesc

| Awp_Alex_1990 a răspuns (pentru Sportfreak):

Deci?

| RAY a răspuns (pentru Sportfreak):

Http://calorii.oneden.com/

scrie acolo fiecare aliment

| Awp_Alex_1990 a răspuns:

Adauga-ma pe skype sa putem vorbi.
alex. vlad60
P.S Nu-ti pot trimite PM pentru ca sunt junior

| Sportfreak explică (pentru Awp_Alex_1990):

Da mi tu add
david. tudor17

| Awp_Alex_1990 a răspuns:

Ma poti adauga pe skype sa putem vorbi?
id: alex. vlad60