| Melonnn a întrebat:

Buna!

Cum decurge primul control ginecologic?
am astazi programare si nu stiu, am mai fost cand eram mai mica (cand aveam 14 ani) dar de atunci au trecut deja catica ani si as vrea sa imi fac un control gen, de rutina, sa vad daca sunt ok.

ce analize ar trebui sa faca la un control de rutina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadalinaBoca a răspuns:

Primul control va fi mereu unul plin de emotie si rusine. Dar nu ar trebui. Medicii ginecologi stiu cum sa iti vorbeasca si cum sa se comporte cu tine pentru a te face sa te simti cat mai confortabil. Vor fi mereu atenti si vorbareti si te vor face sa uiti unde te afli si de ce. Asa ca ai incredere si mergi fara grija. Totul va decurge foarte bine. Data viitoare ai sa mergi cu drag. O zi buna!