| anonim_4396 a întrebat:

Cum decurge mai exact un control ginecologic pentru a-ti prescrie anticonceptionale?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este ca orice consult ginecologic obsinuit. Se examineaza vulva, vaginul, apoi cu ajutorul valvelor colul uterin, se recolteaza examen Papanicolau si gata.
Miha, este complet interzis sa iei anticonceptionale fara control ginecologic inainte.

| alinuta113 a răspuns:

HH! interesanta intrebare! cum!? Te duci la medic! mai apoi el te controleaza si iti spune care e situatia si vede ce pastile iti trebuie!

| elamit a răspuns:

Daca vrei sa iei anticonceptionale nu e nevoie sa faci control ginecologic, mergi la farmacie si cumperi sau folosesti prezervativ, daca ai si alte probleme mergi la control.