| Brunetzica_Tha_Brunetzica_1994 a întrebat:

Buna cum fac sa aflu ce tip de ten am si ce fond de ten îmi trebuie ca nuanță?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie sa consulti o cosmeticiana care sa-ti faca niste teste pe piele si sa-ti spuna exact ce culoare si brand ti se potrivesc tie, in functie de culoarea si textura pielii fetei.

2 răspunsuri:
| AliceNeye a răspuns:

Depinde de culoarea pieli happy
Ar fi potrivite niste monstre. Sau la magazinul din care cumperi, poti proba nuantele.

| Gherman_Malina_1993 a răspuns:

Ca să găsești ce nuoanta de ten iti trebuie, mai întâi cauti cea mai apropiata nuanta de ten pentru tenul tau asta doar daca nu gasesti o nuanta la fel ca si tenul tau si asa afli ce tip de ten ai si de ce nuanta ai nevoie!