| AntoholixAdri a întrebat:

Cum asi putea afla ce ce fond de ten trebuie sa folosesc!? Adica ce nuanta!?

4 răspunsuri:
| BoBoKeL a răspuns:

Buna, in majoritatea magazinelor de cosmetica poti testa, mai ales la mall-uri:* si atunci iti vei da seama de nuanta potrivita:* sper ca ti-am fost de ajutor

| OnlyWeTwo a răspuns:

Depinde de culoare pieli.trebuie sa fie cam la fel cu tenul tau ceva de genu. Funda

| gabrielasiatat a răspuns:

Pentru a-ți da seama ce nuanță să folosești, trebuie să te uiți la toate fondurile de ten care bat spre roz sau galben, în funcție de tenul tău, și apoi să încerci fiecare produs pe obraz, continuând în jos, spre gât. Așteaptă câteva secunde, apoi uită-te în oglindă, Dacă fondul de ten "a dispărut" de pe față, înseamnă că ai ales nuanța ideală. Însă dacă poți observa culoarea fondului de ten pe față, mai deschisă sau mai închisă decât culoarea ta naturală, înseamnă că nu ai ales nuanța corectă.