| LoL a întrebat:

Cum naiba ar trebui sa mai dorm in timpul menstruatiei? Indiferent de pozitie dimineata ma trezesc la fel.Plus ca ma doar spatele ca am dormit in aceeasi pozitie. Ziceti-mi si mie o solutie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Nu conteaza cum dormi. Probabil menstruatia este foarte abundenta. Si eu aveam problema asta cand o aveam neregulata.
Cere la farmacie ceva pentru menstruatia abundenta. Asa am facut si eu si mi-a dat... Sincer nu-mi amintesc ce mi-a dat.
Succes!
P.S. - Nu conteaza pozitia de dormit. Asta este doar un mit. Incearca sa folosesti absorbante speciale pentru noapte. ca daca folosesti cele obisnuite ar trebui sa il schimbi din 3 in 3 ore. (noaptea)

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu, in cele 2-3 nopti pe luna cand am sagerare abundenta imi pun ceasul sa sune cam la jumatatea noptii, merg la baie, ma spal si ma schimb. Nu e foarte comod, dar macar nu ma patez.

| Maariiaa a răspuns:

Chiar nu înțeleg întrebarea. Cum ar trebui să dormi? Spui că indiferent de poziție dimineața te trezești la fel. Nu sunt eu grea de cap, dar sinceră să fiu m-ai băgat în ceață. Dă mai multe detalii pentru răspunsuri de calitate!

| LoL explică:

Adica in fiecare dimineata indiferent cum as dormi ma trezesc plina de sange.