| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

De ce când dorm și ma trezesc simt ca nu am dormit deloc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si pe cine intereseaza? Mergi la doctor

| Donsavas a răspuns:

Contează calitatea somnului nu cât dormi

| Yuoia a răspuns:

Pentru ca nu te odihnesti. Somnul tau nu este odihnitor.
Culca-te mai devreme de ora 22-23. Bea un ceai calmant la culcare. Ceai, nu medicamente!

| MaryMaria333 a răspuns:

Esti stresat poate sau nu ai dormit destul.

| IonutPetre12 a răspuns:

Totul depinde de calitatea somnului.Dormi pana in 00, sa fie curat si temperatura potrivita.Nu sta pe telefon cu 30 de minute inainte, fa ceva ziua care sa te extenueze, bea un pahar de apa.

| irezistibilul a răspuns:

Culcarea ideala este ceea intre orele 22-00:00. Mai bine la ora 22, si sa te culci mereu fara sa folosesti dispozitive precum: telefoane, casti, televizor, play station, xbox, astea cu 2 ore inainte. Deci pe la ora 8 trebuie sa le lasi la o parte. Din motivul asta nu te trezesti cu potentialul energiei maxim, pentru ca te culci la ore aiurea, folosesti dispositivele acelea inainte sa te culci si tot asa. Este foarte gresit sa te culci in modul asta. Culca-te la ora 22, daca nu reusesti fa-ti un ceai cald si un dus cald si sa vezi cum adormi.

| cat1mai1repede a răspuns:

Pentru ca iti plac mexicanii