| anonim_4396 a întrebat:

Cum naiba sa scap de ipohondira asta? Pur si simplu sunt constient ca sunt sanatos,insa in acelasi timp, cred ca am cine stie ce boala rara cum ar fi cancerul sau mai stiu ea ce altceva.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi, pentru ca asa nu se poate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

O discutie cu un psiholog cred ca iti va fi utila. http://www.i-medic.ro/stiri/ipohondria-de-la-normal-la-patologic