| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa faci cancer si daca esti in totalitate sanatos si daca in familia ta nu prea au fost care sa aiba aceasta boala? Si daca raspunsul e da, cum naiba poate aparea pur si simplu, trebuie sa fie de la ceva, nu are cum.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa faci foarte multe tipuri de cancer.
Cancerul sa zic asa sau na ma rog chestiile alea cancerigene orce om le are in corp, doar ca nu se declansaza in sens negativ doar in caz de exces, neglijenta, alte boli etc.
Deci cu alte cuvinte poti sa faci cancer si daca nu ai avut pe cineva in familie cu boala asta, dar nu daca esti in toatalitate sanatos, ca daca esti sanatos inseamna ca nu ai cancer. Daca ai anumite probleme pe undeva posibil sa apara.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

De aia am zis in totalitate sanatos, pentru ca e imposibil sa fii 100% sanatos, nu exista un om care sa nu aiba ceva, o tensiune mai mica sau mai mare, o vedere mai slaba si asa mai departe.

| Lioana a răspuns:

Oricine poate face cancer, chiar daca nu a avut nimeni din familia lui. Cauzele pot fi alimentația nesănătoasă, expunerea la radiații și altele.

| Jo17 a răspuns:

Da se poate. Si dupa cum gandesti ( Daca gandesti negativ, esti supărat mereu, tulburat, depresiv ) poti sa faci.