| Bxbaxy a întrebat:

Buna! Cum pot sa ma ingras la maini (si la picioare dar mai mult la maini)? Nu vreau neaparat sa ma ingras, imi iubesc corpul. Dar vreau sa am mainile normale. Dar sincer nu ar strica sa ma ingras putin sunt destul de slaba sau asa zice mama.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gdsjdpUAS a răspuns:

Bună! Din pacate nu este posibil să te îngrași preferabil la o anumită parte a corpului! Te sfătuiesc să faci masă musculară! Poți lucra fie la sala fie acasă, găsești pe YouTube exerciții, iar dacă ești constant vei avea rezultate! Este foarte importanata proteina! Dacă nu ai vârsta necesară sa iei supliment proteic ia din alimentație! Mănânci mai mult piept de pui, curcan… pe internet găsești alimente bogate in proteine! Combinate cu Exercițiile vei avea rezultate, proteina întreține Mușchii, dacă lucrezi brațele corpul va înțelege ca acolo trebuie sa depună efort!
Spor la treabă și sper că ți-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa te ingrasi preferintial la maini sau numai la picioare, fiindca ingrasatul ala apare peste tot in corp.
Dar poti lucra musculatura la maini si picioare, care poate creste mai mult decat burta, spatele, conditia fiind sa ai peste 20 de ani, ca sa ai voie sa apelezi la greutati.

Răspuns utilizator avertizat
| Pharawom a răspuns:

Poți dezvolta masa musculara din acele zone. Mergi la sala. Spor