| ZeroZahar a întrebat:

Cum pot sa scap de pete / cicatrici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| ZeroZahar explică:

Am nevoie de ceva concret. Daca tot vrei sa ajuti printr-un raspuns, vorbeste numai daca stii.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Cu o crema speciala

| Funions a răspuns:

Incearca...stiu ca are un nume obscen...dar exista o crema numita fluocinolon, in combinatie cu ceaiul 3 frati patati te scapa de pete, la mine a mers, sper sa te ajute si pe tinehappy

| Estera123 a răspuns (pentru Funions):

Fluocinolon, din cate stiu eu, nu are treaba cu cicatricile sau petele, ci doar in cazul unor eruptii ale pielii (dermatite usoare, iritatii). Iar ceaiul din 3 frati patati este special pentru semnele lasate de acnee. Dar, probabil, tie iti fac bine pentru pete. Uite aici niste produse http://shoppingarea1.blogspot.ro/2012/04/ulei-de-argan.html

| ZeroZahar explică (pentru Funions):

Ceaiul banuiesc ca se aplica pe pata, nu se bea, adevarat?

| Funions a răspuns (pentru ZeroZahar):

Se si bea, este si pentru curatarea tenuluihappy

| Adryanna2000 a răspuns:

Crema Cicatrizin.

| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu am tenul gras si am spart cosurile si puncte negre. Am ramas cu cicatrici..gauri in loc si am reusit sa ma vindec de ele dupa ce am inceput sa fac un tratament cu un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Deci iti recomand acest produs, pupici