| CoCoundervibe26 a întrebat:

happy Cum pot scapa de cosuri, adica prin remedii naturiste? nu am multe, sunt putine dar si acestea ma deranjeaza. Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Ia CoolGirl de luna ianuarie. Gasesti acolo; numai remedii naturiste! FUNDA? happy

| croissant a răspuns:

Buna! Iti recomand cu mult drag produsul zineryt este foarte bun si eu il folosesc daca zici ca ai putine iti vor trece repede;) Uite mai multe detalii despre acest produs http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137

| TheStory a răspuns:

Foloseste niste creme.

| MissDi a răspuns:

Eu am folosit felii de cartof.

| Bristena a răspuns:

Buna!
Incearca argila albastra! Are efecte "magice". Crede-ma, am incercat pe propria piele si chiar are efect happy
O poti gasi la farmacii si e 100% naturala happy
Sper ca te-am ajutat happy

| Sclipirici a răspuns:

Ia o aspirina, piseaz-o si adauga putina lamaie. Aplica pe fata si stai 5 minute. Sa nu depasesti 5 minute ca aspirina este destul de tare.
Lapte de capra, miere si scortisoara.O lingura de lapte, miere si scortisoara pana devine ca smantana.Adaugi pe fata si stai cat vrei tu cu ea. Eu de obicei stateam 20 de minute, dupa ma spalam pe fata cu apa calduta.

| Danutsyk a răspuns:

Stoarce o portocala/lamaie pe langa cosuri, asteapta pana se usuca(30-60 de minute)
Dupacare spalate pe fatahappy
Sper ca te-am ajutat.

| Pissic a răspuns:

Incearca cu ceai de musetel foarte tare, sau cu ceai negru

| MinnieMousez a răspuns:

Renunta la snacksuri, daca consumi, la prajeli si fumat, bea multa apa, si consuma multe fructe si legume, in slaate mixte cu putin ulei de masline, otet de mere, eventual si un strop de vin, si nuca maruntita! Mai poti si alerga, ca sa transpiri si elimini toxinele!

La dermatolog ai fost?! Daca ai totusi altceva?!

| Tinacris a răspuns:

Incearca:
1.portocala(felii)
2.o lingura de miere cu o lingurita de scortisoara(eu am facut-o; stai cu ea pe fata cam 10-15 min si te speli cu apa calduta; eu dupa ce ma spalam eram rosie pe obraji dar ma dadeam cu crema si in 2-3 min trecea; e si pentru puncte negre)
BAFTA