| SimonaCristina a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri? Remedii naturiste la indemana, va rg! FUNDA SI VOT TUTUROR. pA!

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

Buna,un remediu naturist pentru cosuri, care chiar sa functioneze, nu prea exista, iti spun din propria experienta.Cand spun remedii naturiste, ma gandesc la ceva facut in casa din moment ce ai precizat "la indemana" de aceea spun ca nu prea sunt care sa aiba vreun efect notabil.Cea mai indicata miscare pe care ai putea s-o faci, este sa vizitezi un dermatolog.Nu este chiar la indemana, dar crede-ma, in cele din urma vei ajunge la aceasta concluzie, asa ca mergi din timp si nu mai irosi timp si bani cu remedii naturiste cu efect foarte scazut.Pana una alta ce iti pot recomanda,pentru a intretine pielea, tot din propria experienta, ar fi mastile cu miere si scortisoara, masca cu aspirina netamponata, de asemenea mai poti cumpara de la farmacie "pudra de argila" este in jur de 1 leu un plic sau 1.20 din care poti face aproximativ 3 masti, este foarte ieftin in ciuda rezultatelor, acum depinde de persoane. Unii spun ca acea argila a facut minuni pe pielea lor, altii ca nu, parerile sunt impartite.In rest mai poti incerca de la felii de cartof crud aplicate pe fata, rosii de asemenea, sunt foarte bogate in vitamine, masti cu albus de ou, la fel este foarte bogat in vitamine si proteine care hranesc pielea.Cam atat iti pot recomanda,dar iti sugerez cu tarie vizita la un dermatolog,deoarece toate aceste solutii ce le-am insirat mai sus,sunt mai mult pentru mentinerea pielii,iar ele nu te ajuta decat la exterior, pe cand problema poate sa fie in interior, un microb, o bacterie, care necesita tratament cu antibiotice.Iti mai recomand sa citesti acest blog, este foarte, foarte util, contine informatii pretioase in legatura cu acneea si nu numai http://pasagera.ro/am-acnee-cum-procedez.html
Sunt mai multe ramuri, unde se vorbeste si despre ingrijirea pielii si tot felul de tratamente.Iti urez succes, pa!

| SimonaCristina explică (pentru Epigonul):

Mersiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la Plafar și cere o mască pentru coșuri, un tonic, tinctură de propolis.
Pa, pa.

| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Du-te la dermatolog el stie mai bine ce e de facut happy

| pisicutaanonima a răspuns:

Salut stiu eu un remediu care chiar da roade eu l-am incercat si a functionat : iei doua aspirine (pe care le poti gasi la farmacie) le zdrobestii bine pana devine praf pui o lingurita de apa peste praful de aspirina invarti pana se creaza o pasta si apoi aplici pe locurile unde ai cosuri ps: masca aplicata trebuie sa stea 20, 30 de min pe fata ta ca aspirina sa-si faca efectul! eu zic sa incerci la mine a functionat happy

| SimonaCristina explică (pentru pisicutaanonima):

Si pe la ce varsta ai incercat ''miraculasa'' happy masca? Eu am aproape 12. mersiiiiiiii.Pup!

| pisicutaanonima a răspuns (pentru SimonaCristina):

Ee buna pentru tine pentru ca aspirina nu are ce sa-ti faca tongue

| SimonaCristina explică (pentru pisicutaanonima):

I know know know, cred...laughing