| MeeLy a întrebat:

Buna! Cum pot scăpa de strunga?(diastema) Dacă îmi pun aparat dentar reușesc sa mi se strângă dinții?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba si tu un medic stomatolog el stie are experienta a mai pus aparate dentare si mergi pe mîna lui

| raMLesS a răspuns:

Eu inainte aveam strunga cand eram mic, am avut-o pana la vreo 14-15 ani, a disparut singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu neaparat in totalitate, dar se pot face modificari in acest sens.