| Etro a întrebat:

Cât ar dura sa îmi îndrept dinții cu un aparat dentar metalic dacă am strunga? Cât costă o arcada și unde aș putea găsi cel mai bun preț?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| svenhassel13 a răspuns:

O arcada costa 1800 de lei
Dureaza undeva la 3 ani, depinde de dinții tai.

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!
Depinde de clinica stomatologica. Eu sunt din Ploiesti si la clinica unde am fost ma costa 2000lei o arcada, aparat metalic, 4000lei cel mai putin vizibil. La o alta clinica preturile erau la jumatate. Acum stii cum e, nu e bine nici sa te zgarcesti, ca e posibil sa-l porti degeaba. In ceea ce priveste durata de purtare a aparatului, la mine era undeva la 3 ani, in functie de cum se miscau dintii pe arcada. Eu am avut noroc de un ortodont tanar, care mi-a explicat pas cu pas fiecare etapa din acest proces. Cel mai important de mentionat este faptul ca fiecare persoana este diferita in felul ei, iar procesul de indreptare a dintilor difera pentru fiecare in parte, chiar daca aparent avem aceleasi probleme. Succes!