| Frrramboise a întrebat:

Buna happy. Cum pot slabi in zona coapselor, feselor si abdomenului? big grin Ca sunt la bunici de vreo careva saptamani si am pus pe mine cateva kg laughing (asa mi se pare) si as vrea sa le dau jos. Dau funda tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisejUSTmE a răspuns:

Bunahappy! Mananca de doua ori pe zi,mai mult dimineata(cereale cu lapte,dulceata pe paine cu ceai),si seara deloc,dar daca nu poti ceva usor tot e bine(un ceiut cu ceva simplu,dar fara prajeli, etc.)winking. Alearga, fa sport, genoflexiuni, abdomene, ce stii tutongue.Fii atenta la dulciuri, sucuri, paine alba. Sper sa reusesti!:*wave

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți slăbi dacă înveți să mănânci și să faci dans, arde caloriile.
Pa, pa.

| xButterflyxX a răspuns:

Poti incepe sa tii un regim, sa renunti la alimentele grase, prajeli, fast-food, dulciuri, sucuri.Mananca multe fructe si legume.Trebuie sa ai 3 mese pe zi si 2 gustari. Poti consuma cartofi copti/fierti cu salata de varza si piept de pui/peste la gratar, de asemenea o supa calda este foarte buna sau chiar o salata verde cu piept de pui/peste, legume si ulei de masline.Pentru gustari poti consuma migdale, nuci, alune sau chiar iaurturi.
Ar fi foarte bine daca ai face si putina miscare, poti sa alergi 30 de minute pe zi sau sa te plimbi cu bicicleta/rolele daca ai la bunici.In plus daca ai spatiu poti face niste exercitii de pe internet( daca vrei iti pot da cateva).
Sper ca ti-am fost de folos!

| faramatania a răspuns:

Poţi face jogging.Este relaxant, dacă practici un ritm lent, sau mediu 1/2 ore/zi ar fi ideal. Apoi un alt gen de mişcare care solicită mai mult organismul, ar fi Tae-Bo.
http://www.taebospecial.ro/programepentruacasa.html

| Roxyy16 a răspuns:

In primul rand...bea multa apa. Apoi, evita sucurile, dulciurile si painea. Evident, trebuie sa faci si sport deoarece trebuie sa arzi caloriile depuse. Spor!

| alexionut98 a răspuns:

Buna! ca sa poti slabi trebuie sa tii un regim mancand branzeturi cu rosii si paine si in fiecare seara alergi o jumate de ora sari coarda de vreo 100 de ori si eviti bauturile acidulate o sa mearga sigur

| DanyPavel a răspuns:

Da cateva mai multe ture de gradina in fiecare zi si trage tare la abdomene.

| elenalupulescu a răspuns:

Buna,sari coarda eu asa am facut si crede-ma are efect! Funda?