| Mario1994 a întrebat:

Cum sa-mi intaresc imunitatea? Ceva natural care sa isi faca efectul. Dumneavoastra cum va intariti imunitatea intotdeauna si in perioada iernii? Sincer. Vitamax Q10 e bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Nu iei vitamine "la pastile", mananca fructe crude si salate de legume de sezon, pentru vitaminizare. Marul, usturoiul, ceapa, varza, ridichii negrii, sfecla rosie (toate crude! ) sa nu-ti lipseasca din meniul zilnic!
Nu te imbraca prea gros, lasa-ti corpul "sa se invete" cu natura.
Vara, cand ai ocazie, plimba-te descult.

Organismul tau, invatand natura, va forma o imunitate pe masura!

| Mario1994 explică:

Am niste muraturi de sfecla rosie, sunt facute de mama, sunt bune si asa? Eu mananc sfecla rosie la borcan, mai am si alte muraturi de castraveti, ardei iute, am si comporturi de toate, fructe am, si legume crude am, ceapa, usturoi, morcovi, mere, mandarine, banane, nuci, kiwi.

| Bula a răspuns:

Sunt excelente, si muraturile!

2 răspunsuri:
| nugasescusernameliber a răspuns:

Cum spune Bula, ce vitamina e aia intr-o capsula? facuta praf, ti se pare ca din legume ai putea in mod natural sa faci prafuri?
Acele suplimente sunt in caz de carente sau afectiuni, cand organismul e slabit rau si trebuie sa-si revina rapid.
Legume la fiecare masa, la gratar, la aburi, cu sos de usturoi, iaurt si miere, fructe - acum sunt fructele iernii foarte bogate in vit.c, nuci, migdale si seminte crude. Si ia-ti de la plafar sau din piata un borcan de polen, in fiecare zi ia o lingurita de polen cu miere. Hreanul cu miere te ajuta iarasi in perioada asta.