| Deea_4962 a întrebat:

Cum se manifesta raceala la ovare? Pe mine ma dor cand imi este frig, si uneori ma inteapa. Pot confunda asta cu dureri de apendicita? Raceala la ovare se poate trata cu paracetamol?(asta mi-a spus medicul de familie sa iau). Multumesc anticipatbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un ginecolog, chiar daca esti virgina. Raceala la ovare este un termen babesc care desemneaza adesea o anexita. Cea mai frecventa cauza de infertilitate secundara la femei este o anexita tratata dupa ureche.

| denisa0906 a răspuns:

Raceala la ovare se trateaza in timp.nu poti confunda raceala de apendicita cu ovarele.si cand ai probleme lunare sa stai tot timpu la caldura si in timpu ala sa nu ridici greutate; sa nu te asezi pe beton rece s; a si nu se trateaza cu paracetamol nicigand straight face trebuie sa ai grija cu ovarele pentru ca daca nu te trateze poti sa nu mai ai copii sau mai multe urmari din astea grave straight face ingrijeste`te bine happy :*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ati trece cu paracetamol de azi a anceput sa ma doara sub burtica si ma p. din 2 an 2 minute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu ma vait de mult cu intepaturile la ovare.Multe femei imi spun ca sunt racita jos si ca trebuie tratata, altfel se agraveaza si nu mai poti avea copii.Paracetamolul stiu ca este pentru cap, nicidecum pentru aceasta treaba.Trebuie mers la ginecolog, el este cel care ne poate ajuta.Este cam scump, si poate dureros dar sanatatea e pe primul loc. Te pup Dana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te konsulti cu med.ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta paracitamolul nu o sati ajute... cel mai bine du-te la un medic genicolog