| Bogdandfqj a întrebat:

Mi-am facut analize si rezultatul a fost lipsa de calciu, am pofta de mancare, nu am greturi si varsaturi, dar azi am inceput sa am dureri abdominale (nu ma inteapa apendicita) poate fi de la apendicita adica apendicita doar sau inteapa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Durerea e in fosa iliaca dreapta, se insoteste de greata, varsaturi si subfebrilitate. Poate fi intermitenta sau continua. Daca apesi in zona apendicelui si iei brusc mana apare durere si contractura musculara. Vezi daca ai numar mare de leucocite (indica infectie). Fa si un consult chirurgical pentru siguranta. Sanatate!

1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Ca sa primesti raspuns sigur la aceasta intrebare trebuie sa te examineze un medic. http://www.i-medic.ro/boli/apendicita-acuta