| alexandra17_2436 a întrebat:

Cum se trateaza infectia vulvei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Conform indicatiilor ginecologului. Si repede fiindca ascensioneaza spre vagin si col in 1-2 zile si e mai greu de tratat.

| mioara a răspuns:

Tratament iti poate da numai un dr ginecolog, nu mai lua asa dupa ureche.

| victoreanu a răspuns:

Intrebarea este normala daca iti citesti intrebarile precedente. Reiau in ordine cronologica.
1. Buna am 17 ani...
2. Am facut sex (protejat)...
3. Buna TPU. am facut sex neprotejat.
4. Cum se trateaza infectia vulvei.

stii ce intrebari urmeaza?

| victoreanu a răspuns:

Adevarul doare nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dai mai departe la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula cu sfanta apa si cuviosul sapun, da folosite destul de des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin limbi

| lumeaecolorata a răspuns:

Depinde si de simptomele pe care le ai. Cel mai bine este sa mergi la medicul ginecolog.
Totusi, iti recomand sa citesti asta: http://www.i-medic.ro/......ulvodinia, ca sa vezi daca recunosti simptomele si ce se poate face pina ajungi la medic. Sper sa te ajute!