| Alemaria30 a întrebat:

Buna, cunoasteti cauzele pentru candidoza tractului urinar? Si un tratament pentru aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Iti recomand sa iti faci un control la ginecolog, pentru că ai o infectie genitala.Aici nu vei gasi raspunsul.Cu siguranta daca te duci la medic iti va da si o reteta pentru infectia pe care o ai.

| Alemaria30 explică (pentru Andersen2k18):

Am fost si nu am nicio infectie genitala, conform analizelor.
Banuiesc una urinara, eventual. Urocultura mi-e sterila.
Candida la nivelul vezicii urinare nu apare la urocultura?

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Alemaria30):

Dar nu ti-a dat ceva tratament?

| Alemaria30 explică (pentru Andersen2k18):

Pai daca analizele sunt perfecte aparent..nu prea a avut ce tratament sa imi dea.
Eu insa am simptomele unei infectii urinare. Am leucocite in urina dar urocultura sterila.
Am citit undeva ca nu se vad la urocultura depozitele de candida si voiam sa vad daca a mai trecut cineva prin asta si stie cum se trateaza.