| salutadw a întrebat:

Salut! pastilele cu albastru de metil, cele pentru problemele renale ajuta si la o iritatie a tractului urinar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai la indicatia medicului. Nu le poti lua „dupa ureche".

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Rinichii sunt un organ foarte gingaș. Nu te juca să te vindeci singur, după ureche și după sfaturi de pe Internet, din vecini, din auzite, doar la medicul specialist.

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Raspunsul tau nu cred ca este pentru mine.

| Simpatic a răspuns:

Pentru probleme renale in primul rand se recomanda consultul medicului de specialitate, pe langa tratament medicamentos daca e vorba de o bacterie, o raceala, o infectie iti recomand sa incerci cu incredere ceaiuri diuretice, le gasesti in aproape toate farmaciile atat in cele cele ce vand pastile si tratamente din plate cat si in farmaciile obisnuite, unul foarte cautat este : https://www.planteea.ro/ceai-diuretic-50g-fares/
Nu trata o posibila problema doar cu ceva ce iti recomand x sau y pe net, mergi la medicul de familie in primul rand si vezi ce zice!