| Adelina_1272 a întrebat:

Buna:d as vrea sa-mi fac otoplastie la o ureche...cine a mai facut? cum a fost? a durut? vreau sa stiu tot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Citeste asta : http://drdoboscalin.ro/chirurgie-faciala/otoplastie-corectia-urechilor
Bineinteles ca doare cand iti face acea operatie este foarte dureros dupa ce te vei trezi din operatie.As zice mai bine sa nu faci pentru ca este dureros din cate stiu eu.
Faci cum doresti.
Pa, pa!

| TaviSMURD a răspuns:

In timpul operatiei nu simti nimic dupa operatie cand trece efectul anesteziei vei avea cateva mici dureri atata timp cat ti-se va aplica un tratament post-operator adecvat.Ca medic iti sugerez daca tii mortis la aceasta operatie sa o faci la o clicica privata daca tii la sanatatea ta. Te costa ceva dar stii ca nu isi bate nimeni joc de tine. Multa bafta.