| Malynutza32 a întrebat:

Acum o saptamana si ceva am facut otoplastie si eu la urechea dreapta am avut pe ambele parti semne de mama.cand imi faceau otoplastie trebuiau sa taie pielea din spatele urechi cu tot cu semn de mama. Acum ma doare cand apas urechea iar pe partea unde este "intrarea" in ureche am o pata rosie...ce poate sa fie? ma voi duce la medic sa imi scoata firele martea dar pana atunci astept un raspuns...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa te ingrijorezi, e normal dupa "operatie". Incearca sa eviti acea zona si sa nu dormi pe partea aceea. Vei vedea ca iti va trece peste cateva zile/saptamani, depinde de organism.
Nu te panica si vindecare usoara!