| Aniiix a întrebat:

big grin Ce stiti ca poate manca un bonlav care face Hemo-Dializa? Vreau, va rog, ceva simplu, de facut acasa. [Funda + Vot] kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un bolnav care face hemodializa poate manca doar mancare gatita in casa. dar nu e simplu. Proteinele trebuie cantarite, sarea trebuie redusa dramatic, Daca ai un musafir, trebuie sa il intrebi pe el ce trebuie sa ii gatesti. daca este cineva pentru acre gatesti permanent, va trebui sa primiti un regim de la medic.

1 răspuns: