| zambareata a întrebat:

>Bunabig grin< .dragii mei am nevoie si eu de niste exercitii fizice pentru picioare ...le am slabesad si as vrea ceva exercitii ca pana la vara sa le am si eu mai groase si frumoas:Xhappy...dau fundita :*:* multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite niste exercitii care iti vor contura frumos picioarele:
http://www.sanatateatv.ro/......-picioare/

| Mina a răspuns:

Http://www.taebospecial.ro/ele/dediva/picdediva.html
Sunt eficiente exercitiile. Dar foarte bine este sa alergi! Picioarele se vor contura foarte frumos, vei pune muschi pe ele.

| Didw a răspuns:

@andreiyo50 fast-food, shaorma? :| ce naiba? asta inseamna ca o sa faca 7 tone.
cel mai bine este sa alergi printr-un parc cu prietenele tale cele mai bune (ca sa nu iti fie urat singura) cam vreo 15 minute pe zi (sau cat poti tu).
Exercitiile fizice au multe beneficii: cresterea ratei metabolice, prevenirea sau ameliorarea celulitei, modelarea armonioasa a corpului, intarirea oaselor si a ligamentelor, imbunatatirea circulatiei sangvine, etc.
Exercitiile fizice nu va vor creste brusc masa musculara, ci doar va vor tonifia musculatura si va vor transforma intr-o "masina de ars calorii".
Ghidul demonstrativ va ofera exercitii pentru modelarea fiecarei zone a corpului.

Uita-te aici : http://www.sfatulmedicului.ro/......izice_1593 Gasesti tot ce iti trebuie :-* Bye, bye!

| Roby67 a răspuns:

Multa miscare si multa mancare. Vezi ca pana la vara nu mai este mult.

| andreiyo50 a răspuns:

Fast-food, shaorma etc.