| Aliceeata a întrebat:

Am nevoie de o reteta de slabit sau de un site cu exercitii fizice pentru fete cu picioare groase, nu am picioarele foarte groase dar mie nu imi plac asa cum sunt. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu ai nevoie de diete, ci de un stil de viata sanatos.
De obicei dietele strica organismul deoarece il priveaza de toti nutrietii de care are nevoie zilnic pentru a se dezvolta corect, si il dai si peste cap, are impresia cand tu o dieta ca tu nu ai ce manca, si el acumuleaza grasimi cand cand o sa manaci un pic mai mult, si de aici acumulezi dublu kg dupa slabire.
Eu te-as saftui sa slabesti sanatos, cu o alimentatie echilibrata si cu cele 3 mese pe zi care sunt sfinte, daca sari peste mese, te ingrasi deoarece organismul are tendinta sa cera mult mai mult dupa o perioada de infometare.
Incerca sa mananci sanatos. Sa ai cele 3 mese, cea de dimineata sa fie cea mai bogata caloric si cea mai diversificata ( paine, oua, branza, ceai, lapte, orez, fructe), cea de pranz ceva mai usora ( supa, ciorba, gratar *din legume, vita, pui, curcan*, linte, fasole), iar seara, o salata in principiu, si cina sa fie pana pe la 19).
Intre mese principale poti sa iei si gustrari ( doar dupa cea de dimineata si dupa amiaza), constand in fructe.
Masele sa nu inclda prajeli, prea multe paste, sau dulciuri.
Si sa bei cel putin 2 l de lichide ( de prefera apa, nu suc, daca doresti sucuri, iti faci freshuri de fructe acasa, neindulcite). Si mult sport, alergat, mers pe bicicleta, sarit coarda, aerobic.
Iar legat de exercitii gasesti o groaza pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4

1 răspuns:
| AlinaN a răspuns:

Cea mai buna metoda deslabit este alergatul si alimentatia sanatoasa. Exercitile doar iti tonifiaza musculatura, dar grasimea ramane tot acolo.Mult mult alergat.