| pufulete2021 a întrebat:

Buna,dacă ai infecție cu paraziti intestinali înseamnă că ești plină cu paraziti,de două zile n-am mai fost la toaletă, așa pățesc, o zi merg doua nu, una da, doua nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta e constipatie. Depinde ce alimente consumi. Nu are treaba cu parazitii intestinali.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa este.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Constipația nu este legată de paraziți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iesi la toaleta inseamna ca esti constipata nu ca ai paraziti...

| MihaiRedBlue a răspuns:

Am patit asa ceva la 10 ani! A bagat taica-meu in mine 4 zile numai usturoi(dimineata pe stomacul gol, dupa-miaza si seara inainte de culcare)asta dupa o saptamana de medicamente prescise de medic...iti spun eu ca a 4-a zi o sa vezi diferenta(stii la ce ma refer)