| mihaela08 a întrebat:

Buna daca am 1.52 inaltime si 44 kg este bine? dau funda i vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

La inaltimea ta este bine.la 1.52 ar trebui sa ai 42 de kg.dar, daca cele 2kg sunt depuse pe sani si fund dar nu te burta si coapse e super

8 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Da, este bine; este chiar foarte bine. happy
Indecele de masă corporală( greutate /(înălţimea*înălţimea) trebuie să fie cuprins între 18, 5 şi 14, 9. La tine e 19 şi ceva. Felicitări!
O zi bună!

| MMihai a răspuns:

Dacă ai 1, 52 ești f mică, fă sport : baschet, înot etc să mai crești, că la fete creșterea în înălțime se oprește mai repede decât la băieți!

| boogdan91 a răspuns:

Da, e ok. Trebuie sa ai cu aproximativ 10kg in minus fata de inaltimea ta. Adica la 1, 52 ar trebui sa ai in jur de 42winking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Nu,ingrasa-te 2kg

Răspuns utilizator avertizat
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Dada mihai are Dreptate. Mai fa baschet, inot, volei. Esti mica inca la 1.52. Fa sporturile mai sus precizate sa ajungi pana pe la 1.70 1.75

| 1n3x a răspuns:

Da, e bine.

| Andreeea_7986 a răspuns:

E binisor, greutatea ideala ar fi 42 de kg.