| FaraZahar1 a întrebat:

Cam ce inaltime si greutate credeti ca ar trebui sa am la 14 ani?
eu am 1.52 si 43 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Nu există un standard pentru fiecare vârstă, dacă te uiți în jur o să vezi oameni mai înalți și mai scunzi. Important e să ai 10 kg sub înălțime, cum ești tu e ok.
Până la 18 ani mai ai timp să crești.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Asa cum esti, esti foarte bine.
Daca te si poti mentine asa, e PERFECT!
Te pup!

| GabriellaGabbi a răspuns:

Pai verisoara mea are 12 ani si 1.60-1.65.Deci ar trebui sa fii mai inalta.Sincer nu pot sa-ti zic clar deoarece nu stiu multe despre.Mai cauta pe internet sau intreaba un specialist sunt multe site-uri.Baftawinking