Întrebare recomandată | Ralucaaaaa008 a întrebat:

Bună!
Dacă am trimitere de la medicul de familie, plătesc consultaţia integral la un cabinet particular de ginecolog? Nu sunt însărcinată, doar vreau să-mi fac controlul. Şi ştiţi cumva dacă medicii ginecologi de la spitale sunt la fel de atenţi ca şi cei din cabinetele particulare?
Mulţumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
La particular nu este valabila trimiterea.
Deci platesti integral.
Acum depinde de medic si de comportamentul sau.
Care isi face datoria cu drag, este atent cu toata lumea, dar si daca bagi ceva la buzunar, atentia este mult mai mare
O zi bunahappy

| Ralucaaaaa008 explică (pentru caramela):

Multumesc frumos.

| caramela a răspuns (pentru Ralucaaaaa008):

Cu placere happy

10 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Cam toti procedeaza la fel si trebuie platit la ei.

| GhostRider02 a răspuns:

Tot pe acolo sunt si aia particulari....numai ca poate vorbesc mai frumos cu tine dar in rest tot acolo e... din propria experienta faza cu doctori din spitale toti te intreba ce te doare iti fac niste analize iti recomanda ceva medicamente si la revedere. eu zic sa mergi la spital cu trimiterea si acolo nu platest nmc si daca dupa control tot ti se pare ca nu e bine ai putea merge la uun medic particular sa vezi daca si ala zice la fel. Bafta!

| Ralucaaaaa008 explică (pentru GhostRider02):

Iti multumesc frumos.

| GhostRider02 a răspuns (pentru Ralucaaaaa008):

Nu ai pentru ce.

| shainitainii a răspuns:

Daca e cabinet particular, se plateste.

| MariuS88c a răspuns:

La particular nu este valabila trimiterea. asa ca platesti integral
dar depinde si de medic

| BucătariuAdina a răspuns:

In cazul in care sunteti asigurata, nu se plateste consultatia. in caz contrar, la particular fara asigurare, trimiterea va asigura doar un loc in fata sa zicem.

| Roxana2404 a răspuns:

Normal ar fi sa nu