| valerikaa a întrebat:

daca fac exercitii yoga ca sa slabesc, in cat timp se vad rezultate? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Termopile a răspuns:

Nu mai fa deloc yoga nu e bun de nimc

| MaeRii a răspuns:

Depinde cate kg vrei sa slabesti si de alimentatia pe care o ai in perioada in care faci yoga.

| valerikaa explică (pentru MaeRii):

Sa zicem 4 kg, alimentatie normala?

| MaeRii a răspuns (pentru valerikaa):

Depinde si de metabolismu tau, insa pentru 4 kg in care faci exerciti potrivite tie si alimentatie santoasa in 2 saptamani poti da jos chiar si 1.Eu am dat 5 kg in doua saptamani,facand niste exerciti cam grele de pe youtube si avand o alimentatie in care era exclusa:zaharul, grasimile, bauturile carbogazoase, snacksurile, etc.Si am baut multa apa deoarece uneori cand tie foame de fapt e senzatia ca iti este sete, daca bei multa apa iti scade apetitul.
Uite exercititle pe care le-am urmat:1.https://www.youtube.com/watch?v=E63OUoRuCSU
2.https://www.youtube.com/watch?v=X1TuhAn6C-g
Poti face si pilates si yoga, cu cat mai multe exercitit cu atata mai repede poti slabi.