| TheWildRose a întrebat:

deci cam de vreo 3 saptamani am inceput sa fac exercitii fizice si chiar se vad rezultate dar acum ca am inceput scoala nu mai am timp deloc si nu stiu ce sa fac ca nu vreau sa ma las de ele ce sfaturi imi dati sa slabesc?

5 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Rezultatele nu se vad in 2-3 saptamani. Ca sa vezi rezultatele pe care le doresti trebuie sa lasi grasimile, sa mananci sanatos, legume. Trebuie sa mananci carne de vita, pui. Iti trebuie si proteine.

| Ioana9991 a răspuns:

Pai in afara de alimentatia sanatoasa ti-as putea recomanda sa nu te lasi de sport! Dar depinde cand ai orele. Daca ai ore la pranz te poti cullca mai devreme si sa te trezesti pe la 5, 6, 7 sa faci 1 ora exercitii si apoi restul. Daca faci dimineata tot te sfatuiesc sa faci teme si restul dupa ce vii de la scoala iar seara daca ai timp faci exercitii daca nu, te culci mai devreme si te trezesti pe la 6 sau 5.Parerea mea! Sper ca te-am ajutathappy

| littlealleee a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa te lasi, trebuie sa continui macar 5 minute pe zi si tot e bine.Incearca sa-ti faci timp dimineata inainte de scoala, sau seara cand vi de la scoala, in functie de program happy

| bodiniho a răspuns:

Eu unul fac exerctii acasa, de obicei seara.Adica flotari, genoflexiuni, abdomene, exercitii cu gantere.De exemplu eu fac 8 serii de flotari a cate 25 fiecare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bodiniho):

Pentru mentinere, nu?