| BeSmart17 a întrebat:

Daca un om are un fel de limbrici dinaia alb spre galben poate muri de la ceva daca nu face nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, moare daca ajung foarte numerosi.

| Kiwibibilă a răspuns:

Da, pentru că se declanşează boala numită ascaridioză care bineînţeles că poate fi fatală.

| LumiBo a răspuns:

Nu, dar totusi zic sa nu te culci pe o ureche, mai bine vorbesti cu medicul tau de familie

| EliChan a răspuns:

Pot fi periculosi hemoroizii, de preferat ar fi sa ii tratezi.
Fugi la farmacie si i-ati tratament, mai sigur ar fi sa iti iei tratamentul pe baza unei retete prescrise de doctor.

| BeSmart17 explică (pentru EliChan):

O sa-ti scriu un mesaj in privat