| IustinaElena20 a întrebat:

Buna,datorită durerii ce m-a deranjat in ultimele 3 zile as dori sa cer o părere.
Nu stiu dacă confund durerea de rinichi cu cea de spate sau invers însă am câteva dureri, in general seara și dubios ca doar când stau in pat se accentuează iar când fac mișcare se ameliorează.
Alte simptome prezente au mai fost durerile de cap, greata dar fără varsaturi.
Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai sigur este sa faci o ecografie si acolo vei vedea cauza pot fi si rinichii poate ai o infectie urinara dar in acest caz aveai urinări dese si dureri in timpul urinarii si senzatie de arsuri, dar tu zici ca ai stari de greață, poate ai opiatra la rinichi sau nisip si in timp ce mergi se misca si piatra si dispar durerile iar cand stai in pat revine durerea din cauza pietrei care se tot misca pe acolo, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii orice, de la o simpla o infectie la rinichi, pana la tumoare uterina, fiindca toate dau dureri de spate, dureri de cap, greata si in anumite cazuri, chiar varsaturi.
Urgent la medic pentru investigatii medicale, inainte sa colapsezi si sa ajungi prea tarziu la spital.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa ceai de cimbru si bea-l (fara zahar), macar 2-3 cani pe zi.
Mergi luni din nou la medic dar ia proba de urina, dimineata, la prima urinare, ca sa poata afce din noua analiza.

| IustinaElena20 explică (pentru Violleta2022):

Am fost la medic și am fost diagnosticata cu o infecția urinară care s-a extins la rinichi, am primit antibiotic doar pe 5 zile, maine e ultima zi de tratament, însă nu vad semne spre bine, in seara asta am avut o stare de lesin, greață, iar durerile de spate și ovare continua

| Violleta2022 a răspuns (pentru IustinaElena20):

Mai citeste odata mesajul meu, ca eu ti-am scris ce sa faci ACUM si de luni sa mergi din nou la medic, cu o proba de urina in mana, pentru o alta analiza!